Case study z elektromag.pl

Sklep internetowy elektromag.pl należy do jednego z największych sklepów internetowych w branży oświetleniowej. W roku 2017 sklep stał się własnością Grodno S.A. – jednej z największych hurtowni elektroinstalacyjnych w Polsce. Sklep zgodnie z ideą Właścicieli promuje polskie marki. W ofercie znajdują się lampy wewnętrzne, ogrodowe a także osprzęt elektroinstalacyjny i źródła światła.

Podziel się wpisem

Klient przyszedł do nas z następującymi wyzwaniami:

  • manualna praca na szerokiej ofercie w Ceneo zajmowała zbyt dużo czasu
  • konkurencja często wprowadzała weekendowe promocje w skutek czego sklep otrzymywał przekliki nie kończące się konwersją (ekspozycja produktów na TOP pozycjach z wysokim odchyleniem cenowym)
  • sklep chciał zautomatyzować kanał Ceneo i skupić się na rozwoju innych kanałów


Podczas współpracy z Centeo klient był otwarty na nasze sugestie. Wprowadziliśmy kampanie z podziałem na producentów i bestsellery. Każda z nich o innych parametrach tak aby maksymalizować marżę. Aktualnie oferta pracuje na naszych algorytmach z ustawieniami docelowych ROAS.

Jakie wyniki udało się osiągnąć z klientem:

  • stabilny poziom kosztów kanału
  • wzrost współczynnika konwersji o ponad 30%
  • prawie 2x wzrost ilości unikatowych użytkowników
  • 4x wzrost przychodów


Opinia samego klienta nt. naszej usługi:

Oferta Centeo przykuła naszą uwagę. Do współpracy podeszliśmy sceptycznie natomiast możliwość wdrożenia wersji demo bez żadnych kosztów nie była dla nas ryzykiem. Zespół Centeo udowodnił, że narzędzie jest skuteczne. Widzimy wzrosty sprzedaży i nie musimy poświęcać etatu w zespole na optymalizację oferty w Ceneo. Mamy cały czas dostęp do panelu administracyjnego w którym śledzimy ceny konkurencji, dzienne przychody vs. koszty oraz jaki procent oferty z pliku xml jest bidowany. To pozwala nam skupić się na indywidualnych rozmowach z producentami nt. dostępności i warunków zakupowych. Samo Centeo najbardziej podoba mi się za to, że ma wdrożone elastyczności cenowe i raport cen konkurencji. Nie bidujemy monoofert i produktów o cenach niższych niż konkurencja. Możemy śmiało polecić Centeo wszystkim e-commerce managerom, którzy odczuwają problem z stabilizacją kosztów Ceneo lub nie generują satysfakcjonujących wzrostów obrotów z tego kanału.

Rafał Napiórkowski – dyrektor ds. e-commerce

Chcesz osiągnąć podobne wyniki?

gwarancja-wyniku_1

Zwiększ sprzedaż na Ceneo!

Płać za efekty. Z nami oszczędzisz czas i zwiększysz efektywność swoich działań.
Zapewniamy pełne wsparcie wdrożenia i kompletną obsługę kampanii na Ceneo!

Sprawdź - nic nie ryzykujesz!

Szybkie pytanie, szybka odpowiedź, szybki kontakt.

+48 22 122 82 81 (w sprawach sprzedażowych)